Ünye Cezaevi

Ünye Cezaevi

Ünye Cezaevi
Ünye Cezaevi, 1986 yılında Adalet Bakanlığı’nın izni ile Yüceler Köyü Mevkiinde kurulmuştur. Mülkiyeti ise Devlet Hazinesinindir. Bünyesinde Açık ve Kapalı İnfaz Kurumları bulunmaktadır. Kapalı Cezaevi M Tipindedir.

Cezaevinin birkaç olumlu özelliği bulunuyor; Tarım yapılmasının dışında; Mobilya, Hızar, Demir, İnşaat ve Cilt Atölyesi ve Terzihane eğitimleri veriliyor. Bir diğer opsiyonu ise Ünye Adliyesinde Kantin ve Çay ocağı işletmeciliği yapılmasına imkan vermesidir.

Kurum, Şehir merkezine 7-8 kilometre mesafede bulunuyor. Ve Kırmızı Hat denilen Han Boğazından kalkan dolmuşlarla ulaşımı mümkün.

Kapalı görüşlermeler 11 adet kabinde, karşılıklı telefonlar ile yapılıyor. Bunun dışında Telefon görüşmeleri Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri 5 tane ankesörlü telefonla yapılmakta.

Kuruma Hafta’da bir Diş Hekimi ve Haftanın her günü Doktor uğramaktadır. Sosyal Güvencesi olmayanların ilaç giderleri kurumca ödeniyor.

Görüşme tarih ve saatleri için güncel ve doğru bilgi almalısınız. Bu yüzden telefon ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

//Bu kısa tanımlama da Cezaevi kesinlikle iyi bir yer gibi gösterilmeye çalışılmamıştır. İnşallah kimse buraya düşmek durumunda kalmaz. Düşenlerde inşaallah pişman olup en kısa sürede tahliye olurlar.

Adres : Ünye Yüceler Köyü, Hendek Suyu Mevkii, Cezaevi – 52300 Ünye/Ordu

Telefon : 0 (452) 346 38 72

Faks : 0 (452) 346 38 74Bu içeriği başkalarıyla paylaşın:

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın