Ünye Deniz Suyu Sıcaklığı

Ünye Deniz Suyu Sıcaklığı

Ünye Deniz Suyu Sıcaklığı, Ünye meteoroloji müdürlüğü tarafından günlük olarak ölçülmüyor. Bu yüzden size bir ipucu olması bakımından ilçemize en yakın merkezi yer olan Samsun’un deniz suyu sıcaklığı hakkında bilgi vereceğiz.Aslında Meteoroloji Genel Müdürlüğü denize çokça girilen, plaj ve turistlerin fazla olduğu yerlerde bu sıcaklığı günlük olarak ölçüyor ve internet siteleri üzerinden yayınlıyorlar. Çoğu tatil yeri özellikler Ege ve Akdeniz sahillerinin deniz suyu sıcaklıkları ölçülse de Ünye için şimdilik böyle bir durum yok.

Bize yakın olan ve deniz suyu sıcaklık değerlerimiz arasında pek fark olmayan 85 kilometre batımızda bulunan Samsun’un deniz suyu sıcaklığına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Bir hava olayı dahi olsa iki şehir arasında 1 saatlik fark ile aynı hava durumu iki şehirde de yaşanıyor; yani hava durumu ve sıcaklık düzeyi bakımından pek bir fark bulunmuyor. Sıcaklıklar günlük olarak güncelleniyor ve güncelleme tarihi haritanın sağ altında yazılı şekilde bulunuyor. Güncellemeler bir ya da iki günde 1, sabah 8:00 ile 11:00 arasında yapılıyor ve internette hemen yayınlanıyor. Bu güncelleme saatini harita üzerinden  görebilirsiniz.

Aşağıdaki haritadan Samsun’u bularak sıcaklık değerini görebilirsiniz.

Türkiye Deniz Suyu Sıcaklıkları Tablosu

Yukarıdaki tablodan aynı zamanda ülkemizdeki ölçülen tüm deniz sularının sıcaklıklarına ulaşabilirsiniz.Bu sayfayı başkalarıyla paylaşın :

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın