Ünye Nerede

Ordu Ünye Nerede

Ünye, ülkemizin kuzey sınırında; karadeniz bölgesinin orta karadeniz bölümünün doğusunda bulunuyor. İlçesi olduğu Ordu’ya daha yakın olmak üzere Ordu ve Samsun illerinin yaklaşık olarak ortasında bulunuyor.

Tam olarak 41-42 derece kuzey paralelleri ve 37-38 derece doğu meridyenleri arasında yer almakla beraber batıdaki Samsun’a doksan ve doğudaki Ordu il merkezine altmış kilometre mesafede Devlet Sahil Yolu üzerinde bulunan ilçemiz deniz kıyısında kurulmuştur. Giresun ve Trabzon’a göre batıda kalan ilimiz “Sinop, Kastamonu, Karabük ve Bartın” illerinin ise doğusunda kalıyor.

Ülkemizin kuzeyinin merkezinde yer alan Ünye, İstanbul’a 800, Ankara’ya 500, İzmir’e 1200, Bursa’ya 850 ve Antalya’ya 1000 kilometre mesafede bulunuyor. Tabiiki bu yollar uçak ile kısalmakta; Ordu-Giresun Havaalanı veya Samsun Çarşamba Havalimanı’na inerek ilçemize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi almak için Ünye Uçak Bileti yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu konuya yakın bilgilerle dolu Ünye İlçesi’nin Komşuları hakkında yazılan makalemizi de okumak isteyebilirsiniz.Bu içeriği başkalarıyla paylaşın:

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın