Ünye Nerede

Ünye, ülkemizin kuzey sınırında; karadeniz bölgesinin orta karadeniz bölümünün doğusunda bulunuyor. İlçesi olduğu Ordu’ya daha yakın olmak üzere Ordu ve Samsun illerinin yaklaşık olarak ortasında bulunuyor.

Tam olarak 41-42 derece kuzey paralelleri ve 37-38 derece doğu meridyenleri arasında yer almakla beraber batıdaki Samsun’a doksan ve doğudaki Ordu il merkezine altmış kilometre mesafede Devlet Sahil Yolu üzerinde bulunan ilçemiz deniz kıyısında kurulu. Giresun ve Trabzon’a göre batıda kalan ilimiz “Sinop, Kastamonu, Karabük ve Bartın” illerine göre ise doğuda kalıyor.

Ülkemizin kuzeyinin merkezinde yer alan Ünye, İstanbul’a 830, Ankara’ya 500, İzmir’e 1100, Bursa’ya 830 ve Antalya’ya bin kilometre mesafede bulunuyor. Tabiiki bu yollar uçak ile kısalmakta; Ordu-Giresun Havaalanı veya Samsun Çarşamba Havalimanı’na inerek ilçemize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi almak için Ünye Uçak Bileti yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu konuya yakın bilgilerle dolu Ünye İlçesi’nin Komşuları hakkında yazılan makalemizide okumak isteyebilirsiniz.Bu sayfayı başkalarıyla paylaşın :

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın