Ünye Sebze ve Meyve Hali

Ünye Sebze ve Meyve Hali

Ünye Sebze ve Meyve Hali, Yeni Ünye Şehirlerarası Otogar’ının hemen arkasında bulunuyor.2010 yılının Aralık ayında yeni yerine taşınan sebze ve meyve hali esnafı rahat bir nefes aldı. Halde kırk civarında yaş sebze ve meyve toptancısı bulunuyor. Tabela ile Ordu Büyükşehir Belediyesi sahiplense de durum öyle değil.

Hal, Fatsa tarafındaki Otogar’ımızın arkasında bulunuyor. İster Fatsa tarafından, ister şehir içinden gelin Otogar’ın girişine kadar gelip; yolun 250 metre devamında Sebze ve Meyve Hali’ne ulaşabilirsiniz.

Hal’de kasa ile halka da meyve ve sebze satışı devam ediyor. Aracınızla gidip alışveriş yapabilirsiniz. Aşağıda hal’in helikopterle çekilmiş bir fotoğrafı var. Otogar, bu fotoğrafın görünmeyen sol alt kısmında bulunuyor.

Ünye Sebze ve Meyve Hali Tam Görünüm

2011 yılında önce hal, Rus Pazarı’nın hemen güneyinde bulunuyordu. Bazı günler kamyonlar çarşıyı oldukça rahatsız ediyordu. Ünye Belediyesi’nin bu tesisi kurması hem vatandaş hemde esnafı sevindirdi. Konum olarak çevre yolunun hemen girişinde bulunması herkes için büyük kolaylık oldu.Bu içeriği başkalarıyla paylaşın:

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın