Ünye Sel Fotoğrafları

30 Haziran 2006 Cuma günü ilçemizde gerçekleşen aşırı yağışlar ve gerek ilçe merkezi gerekse iç kesimlerden tabakhane deresinin suyunun taşması ile birlikte büyük bir sel felaketi yaşandı.

Bu sel felaketi neticesinde ilçemizde yirmi milyon lira’nın üzerinde bir maddi zarar meydana geldi. Köprüler, elektrik direkleri, apartmanlar yıkıldı; gerek normal kaldırımlar gerekse arnavut kaldırımları çöktü; yollar araçların kullanılamayacağı duruma geldi. Toplamda zemin ve alt katlarda bulunan bin beşyüz ev ve işyerini su bastı ve buralardaki eşyalar selden etkilendi. Araçlar da bu selden nasibini aldı; bazı arabaların motorları çamur ile doldu. Sel arabasını götürmesin diye, arabasını bağlayanlar oldu hatta bir minibüsün dereye düştüğü ve sürüklendiği söylendi.

Köprülerin yıkılmasının bir sebebi de ayaklı olmasından kayaklandığı belirlendikten sonra ayaksız köprüler yapıldı ve kaldırım ve yollar belediye tarafından yeniden yapıldı. Şehrin altyapısı güçlendirildi ve böyle bir felaketin tekrar yaşanması ihtimaline karşı önlemler alındı.

Ünye Belediyesi tarafından çekilen 2006 Ünye Sel’inin elimizdeki 400 civarındaki fotoğrafından sizin için seçtiklerimizi yukarıdaki galeride görebilirsiniz.Bu sayfayı başkalarıyla paylaşın :

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın