Ünye Uçak Bileti

Ünye’nin yıllar önce yapılmış hava limanı kullanılmadığından dolayı uçak seyahatlerimiz için Samsun/Çarşamba Havaalanı veya Ordu-Giresun Havaalanını tercih etmek durumunda kalıyoruz.

Ordu-Giresun Havaalanı 75 km; Samsun/Çarşamba Havaalanı ise Ünye’ye 70 km uzaklıkta bulunuyor. Uçak seyahatleriniz için ister kendi aracınızı götürüp havaalanlarında cazip fiyatlara otoparka bırakabiliyorsunuz veya Çarşamba Havalimanından uçuş yapacaksanız havaş otobüsleri ile havalimanlarına gidebiliyorsunuz; Ünye Peron No : 0(Sıfır), ayrıca günlük havaş otobüsü kalkış saatlerini sıfır numaralı perondaki tablodan kontrol edebilirsiniz. Aralık 2015 itibari ile fiyatlandırma 20 TL şeklinde. Günlük sefer saatleri için Havaş’ı 444 0 487 telefondan arayabilirsiniz. Ordu-Giresun Havaalanına gitmek için ise Havaş Otobüsleri Fatsa’dan kalkıyor ve Fatsa’dan ücreti 15 TL.

Havaalanlarına eğer Havaş Servisi ile gidecekseniz onların saatlerini uçak seferlerine göre hazırlandığı için bir sorun yaşamazsınız fakat kendiniz, aracınız ile gidecek iseniz havaalanına bir saat önceden ulaşıp check-in yaptırmanızı söylemeliyim.

Havaş Otobüsleri ile Ünye Şehirlerarası Otobüs Terminaline geldiğinizde Metro Turizm’in servisi ile şehir merkezine gelebildiğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim; aralarında böyle bir anlaşma bulunuyor bizim için güzel bir kolaylık.

Arabanız ile gidecekseniz bir öneri olarak hem daha yakın olması, hem radardan kaçınmak, hem de daha az trafik ışığıyla geçerek ulaşabileceğiniz için Çarşamba Havaalanı size tavsiyemdir. Ordu’ya giderken hem onlarca radara dikkat etmeniz hemde Fatsa ve Ordu gibi şehirlerin içinden Trafik’den geçmeniz gerekiyor.

Samsun/Çarşamba Havaalanı Uçak Firmaları : Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Hava Yolları, SunExpress.

Ordu-Giresun Havaalanı Uçak Firmaları : Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları.

 Bu içeriği başkalarıyla paylaşın:

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın