Ünye Çalık Yedaş

Ünye Yedaş Elektrik

Ünye Yedaş Elektrik, eski adıyla; Ünye Tedaş ; Ünye halkının elektrik dağıtımını ve arıza sorunlarını üstleniyor. Elektrik faturalarını bu şube’den veya internetten ödeyebiliyorsunuz.

Şube önceden Hükümet Caddesi’nin Niksar Caddesi’ne 50 – 60 Metre kaldığı bir sokakta bulunuyordu. Fakat artık Burunucu Mahallesinde ve Devlet Dahil Yolu üzerindeki yeni binasına taşındı. Önceden Tedaş diye geçiyordu son birkaç yıldır yeni ismini kullanıyor.

Arıza durumunda 444 55 23 numarasını arayabilirsiniz. Arıza bildirimi dışında, kaçak ihbarı, sokak aydınlatma sorunlarında bu numaraya ulaşıp destek alabiliyorsunuz.

Ayrıca Cumartesi günleri belli bir saate kadar vezneler açık oluyor, bu konuda telefonla bilgi alabilirsiniz. Yalnız okunmamış sayaçları hafta sonları faturalandıramıyor, yalnızca çıkmış ve sayacı okunmuş faturalarınız yatırılabiliyor.

Ünye Çalık Yedaş’ın yeni binası, Burunucu Mahallesinde, Burunucu Camii’nin hemen alt yanında bulunuyor. Yeşil Dolmuşlar ile gidilebiliyor ve ‘Hasan Baba’ denilen yerde inerseniz tam önünde inmiş olursunuz, Cumhuriyet Meydanından Eski Devlet Hastanesine giderken hastahaneye gelmeden 250 metre kadar geride bulunuyor.

Ünye Yeşilırmak Elektrik Dağıtım’a aşağıdaki bilgiler ile ulaşabilirsiniz.

Öğle Arası : 12.00 – 13.00(Haftaiçi her gün)

Adres : Burunucu Mahallesi, Devlet Sahil Yolu, Numara : 32/B – P.K. 52300 Ünye/Ordu

Telefon Numarası : 0 (452) 323 48 12

Çalık Yedaş Ünye Şubesi’nin 2013 yılında çekilmiş bir fotoğrafı :

Ünye Çalık YedaşBu içeriği başkalarıyla paylaşın:

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

14 Yorum

 • Son ödemesi gecikmiş ihbarli faturalarda; aynı gün içinde abone faturayı ödedikten sonra abonenin elektriğini kesmiş olabiliyorsunuz. Bu durumdada kapatma veya açma ücreti alıyorsanız almamanızı öneriyorum. Eğer almıyorsanız dikkate almayınız:)

  • Bekir Bey, Merhaba.
   Çalık Yedaş İşletmesi, ihbar yapıldığı veya ihbardan sonra elektiriğin kesileceği günün erken saatlerde yapılan fatura ödemelerinden sonra elektiriğin kesilmesi işlemini o an iptal etmektedir. Bu türde bir sistem hatası bulunmamaktadır.
   Zaten elektiriğiniz ihbar yapıldığı gün değil birkaç gün sonra kesintiye uğrayacaktır.
   Böyle bir sorun yaşayacağımızı sanmıyoruz, iyi günler dileriz.

 • Ödeme noktasından yapılmış olan ödemeler kurumda neden gözükmüyor? Yanlışlıkla tekrar ödenmeye fırsat veriliyor. Ödemesi yapılmış bir fatura yanlışlıkla bile olsa tekrar ödenmeye kalkıldığında sistemin ödemeye kapalı olması gerekmez mi? Bu haksız kazanç sağlamanın yeni bir yolu mudur, yoksa eğer iyi niyetli bir iş yapılıyorsa kazaen yapılan bu hatanın sorumluluğu kimdedir?

  • Metin Bey, biz ‘Ünye Çalık Yedaş’ değiliz.
   Sadece iletişim bilgilerini sizlere sağlayan bir internet sitesiyiz.
   Bu şekilde bir hata için işletmeye gidip başvurmalısınız.
   Sanmıyoruz ki bilerek böyle bir hataya düşülsün.

 • Merhaba,
  Ben kayıp bedeli ile bilgi edinmek istiyorum.
  Neden ben fazla kayıp bedeli ödüyorum?
  Ortalama aylık : 15 TL.
  – Abone Numaram : 4**1651*19

 • Eşime ait işyerinin abonesini başkası üzerineydi.Ünye Yedaşa Abone olmaya gittik. Abone sahibi düşürmeyince yapamayız dediler. Abone sahibini gönderdim üzerinden düşürmüşler. Hemen akabinde gündüz saat 15.30 da abonesi yok diye işyerimin elektriğini kestiler. Abone olmam için hiç ikaz yok süre yok. Biz zaten abone olmak için uğraşıyoruz, yapmayız demedikki. Elektriği şu gün ödemezsen keserim diyorsunda, aboneyi şu güne kadar yap keserim diye niye ikaz etmiyorsun.

  • Ben Çalık Yedaşta çalışmıyorum ama size şu bilgiyi vereyim.
   Eğer önceki aboneliğin sahibinin aboneliği düşürdüğü gün elektriği üzerinize alırsanız elektriğiniz kesintiye uğramaz.
   Eski abonelik sahibi aboneliğini sildirince elektriğin kesilmesi çok normal bir durum.
   Bu bilgiyi “Biz ne zaman aboneliğimizi üzerimize alalım?” diye bir soru yönelttiğinizde bütün çalışanlardan “Aynı gün.” cevabını alırdınız.
   İster elektrik, isterseniz doğalgaz olsun bu kural geçerlidir.
   Kesintinize üzüldüm, keşke önceden bilseydiniz.

 • Bu şubeden kredi kartıyla fatura ödemek mümkün müdür acaba? Teşekkürler..

  • Mümkündür Ali İhsan Bey,
   Birçok kredi kartı ile(world, bonus) fatura ödeme imkanı sunuluyor.

 • Ünye gölevide ev kiraladım. Abone olmak gerekmiş kiracı olduğum dönem içinde kullanmak için. Masraf ne kadar

  • Sayaçların seri numarasına göre fiyatta değişiklikler olabiliyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

 • Merhaba bugün elektirikçi geldi yedaştan daha önce ki faturamız ödenmemiş çünkü otomatik talimat vardı banka da parakalmadığı için ödememiş bizimde haberimiz yok lakin bugün yedaştan gelenler bir sonraki faturaya 20 tl kesme açma bedeli yansıyacak dedi benim bildiğim ihbar verirler şu güne kadar ödemezseniz diye elektiriğim kesilmedi ama bu bir kalpazanlık değilmi 20 lira ödemem bilgilenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

  • Eğer fatura ödeme tarihi geçilirse ki otomatik ödeme son gündür banka o gün ödemediyse tarih geçilmiş demektir. Devamındaki günlerde elektrik hizmetiniz kesilir. Ödediğiniz takdirde ise tekrar gelinir ve açılır. Personelin fatura yazma dışında gelip elektriğinizi kesme ve açma için adresinize geldiği ekstralar için sizden açma/kapama bedeli alınır. Bu abone olurken imzaladığınız sözleşmede yer alan kurallardandır.

   Eğer elektriğiniz kesilmeden böyle bir durum yaşandı ve faturanızda karşınıza açma/kapama bedeli yansıtıldı ise o faturanızla veya elektrik abonesi şahsen yedaş işyerine uğrarsa gerekli bilgilendirmeyi alabilir; sorun varsa düzelttirebilir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın