Ünye de Fatsa Arası Belgeseli

Ünye de Fatsa Arası Belgeseli

2011 yılında çekilen “Ünye de Fatsa Arası Belgeseli” Ünyeli ve Fatsalı insanların ilgisini çeken eğlenceli bir belgesel. Aynı zamanda ülkemizin ilk mizah belgeseli olma özelliğine sahip. Yönetmenliğini ve yapımcılığını ise Esra Alkan üstlenmiş.Bu belgesel Ünye ve Fatsa’nın gezilecek, görülecek ve turistik yerlerinden hatta yemeklerinden daha çok bu ilçelerin halkının birbirine olan benzerliğini, sevgisini ve belki de rekabetini anlatıyor.

Genel anlamda bazı değerleri karşılaştırma ve bu mukayesenin sonrasında iki yörenin insanlarının yakın hayat tarzı, düğünlerinin ve yemeklerin dahi ne kadar benzer olduğu anlatılıyor.

Ünye Belediyesi ve Ünyeliler Derneği de bu belgeselin hazırlanmasında destekte bulunan kurumların içerisinde bulunuyor.

Çoğunlukla bu iki ilçenin insanlarının rol aldığı bunun yanı sıra Ordu Valisi, Ünye Belediye Başkanı, Ünder Başkanı, Ordu Ünyeli Milletvekili ve Ünyeli Eski İçişleri Bakanının bulunduğu belgeselde profesyonel oyuncular da bulunuyor; Ünye veya Fatsa ile alakaları bulunan Ali Poyrazoğlu, Ediz Hun, Ferhan Şensoy ve Kadir İnanır bu belgeselde rol almışlar.

Belgeseki sizlere daha fazla anlatmak yerine izlemeye davet ediyorum. Hemen aşağıda Youtube üzerine yüklü videoyu izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Esra Alkan
Metin Yazarı : Esat Korkmaz
Post Prosüksiyon : mattepost
Yapımcı : Esra AlkanBu içeriği başkalarıyla paylaşın:

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Bir Adet Yorum Mevcut

  • harika.yüreğinize, elinize, kolunuza sağlık.muhteşem bir belgesel olmuş.bu çekişme hiç bitmez, umarımda hiç bitmesin. çünkü; bu aynı zaman da kardeşliğimizin ve dostluğumuzun bir simgesi.ÜNYE DE FATSA ARASI….

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın