Ünye Tanıtım Videoları

Ünye için hazırlanmış onlarca tanıtıcı video olmasına rağmen ben hepsini izleyerek bir eleme yaparak size izlemeniz için birkaç tane seçimde bulundum. Bana göre bu videoların neredeyse tamamında birkaç şey eksik oluyor; videoyu belediyemiz hazırlamış olsa dahi.Birkaç video biraz uzun sürse bile Ünye’yi sevenlerin izleyebileceklerine eminim.

1- Hayat Gezince Güzel Programı (Ünye Bölümü) / CNN Türk 2012 Yılı Mart Ayında yayınlanmış bir program. Yüksek ihtimalle 2012 yılının Ocak veya Şubat ayında çekilmiş. Sunucu Fatih Türkmenoğlu’nun tatlı sunumuyla güzelleşmiş bir program. Objektif olmasıda seçimimde önemli bir özelliği. Bu videoda görmediğim hatta bilmediğim bir köy öğrenmeme rağmen Ünye Kalesinden bahsedilmemiş olduğunu farkettim. Güncel diyebileceğimiz ve bahsettiği yerler hakkında gerekli bilgileri veren bir program olmuş. Rehber’leri hakkında bilgim yok ama benim davetime gelselerdi burada gördüğüm bilmediğim yerlere gidemezdik. Uzun olan birkaç kısım resmen reklam taşıyor yine de uzatmayayım videoyu yukarıdan izleyebilirsiniz.

2- TRT Avaz Trt Avaz’da yayınlanan bu yirmibeş dakikalık video doğru bilgiler vermekte. Benim bunu ikinci sıraya almam biraz eski kalmasından ve resmiyetten dolayı kaynaklanıyor. Kısa kısa neredeyse bütün ilgi çekecek değerlerimizden bahsedilen videonun yeni sürümünü en kısa süre içerisinde bekliyorum. En azından yılda bir bu tanıtıcı videolar yenilenmeli çünkü hızla büyüyor ve gelişiyoruz. İyi Seyirler ;

3- Ünye Belediyesi / Eski Bu video’da gerek arka fon olsun gerekse fotoğraflar gerekse nüfus sayısı gerekse yıkıldığını bildiğimiz binalardan eski olduğu anlaşılıyor ama verdiği bilgiler doğru. Bu videoyu tavsiye etmesem eklemezdim diğer videolarda bulunmayan bilgiler bulunmakta. Zaten bu video genellikle bölgenin geçmişinden bahsedilen bir belgesel. Ünye Belediyesinin hazırladığından emin değilim ama aksini belirten bir durum yok. Tahmini olarak 2005 yılında hazırlanmış bir video ünyenin geçmişini öğrenmek adına izlenebilir.Bu sayfayı başkalarıyla paylaşın :

Yazar Hakkında

Selman

90'lı yılların başında Ünye'de doğan yazarımız doğup büyüdüğü memleketi hakkında yazılar yazıyor, fotoğraflar çekiyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazın